Koerte Trennid logo

Koertetreener Krista Laanet

koertetreener Krista Laanet

Koertetreener Krista Laanet on koolitanud 14 aastat just väikesekasvulisi koeri, korraldanud sülekoertele mängutunde ja nõustanud probleemsete sülekoerte omanikke nii trennisaalis kui ka Zoomi vahendusel. Ta on koolitanud sülekoerte kutsikaid ja viinud läbi Agilitrick rajajooksu ja trikitrenni koolitust igas vanuses koertele. Suurim heategevuslik koolitus toimus Sillamäelt päästetud 98 chihuahua uuele omanikule. Ka Peterburi prügilatest ja Ukraina sõjaeest Eestisse toimetatud väikesekasvulised koerad on saanud just tema juhtimisel oma uued käitumisoskused. 

Krista on kirjutanud artikleid erinevatele ajakirjadele sülekoerte koolitamisest ja nende seltsielust. Ta korraldab ka rihmas liikumise tänavatrenne ja kohvikukoolitusi koertele ning kotis ja puuris püsimise trenne. Krista on olnud koertekooli Koerus pikaajaline koeratreener, Eesti Chihuahua Klubi juhatuse esimees ja juba 14 aastat Chihuahua Sõprade Liidu esimees. Krista Laanet on raamatu “43 trikki koertele” autor, mille fotodel näitavad trikke ette tema koolitatud koerad.

Krista trennid on erilised, vaid väikest kasvu koerte vajadust ja võimekust arvestav. Tema trennivahendid on ainulaadsed ja huvitavad leiutised, mida ei leia kuskilt mujalt maailmas. Tema trennivahendeid on nii palju, et nende mahutamine vajab eraldi ladu. Need on vastu pidanud 14 aastat, sest nende eest hoolitseb ta visalt, need on alati terved ja puhtad, nii nagu ka 65 erinevat nuputamismängu, millega koerad kahes trennisaalis mängida ja nuputada saavad. Krista on välja töötanud ka spetsiaalsed trennipüksid koertele, et saalipõrand alati puhtaks jääks ja omanikud ei peaks koertega treenimise ajal pissidraamasid pidama.

Krista suudab rahustada ka kõige murelikuma koeraomaniku ja koerad on temasse armunud. Tema karisma ja soojus kutsub ikka ja jälle koertega trenni tulema. Hetkel on jätkutrennides koerad, kes on terve oma elu just Krista trennides käinud. Vanim neist on 14,5-aastane. See ongi ühe koertetreeneri tõeline saavutus ning tunnustus.

Koerte õpetamine on tema jaoks hobi ja kirg. Huvi trikkide vastu tekkis tal kunagi oma koeraga kutsikakoolis käies. Krista usub, et enamik koeri on õpihimulised, sest neile meeldib koos peremehega aega veeta ja tähelepanu kogeda, mõnus treening on neile nagu meeldiv ja arendav mäng. Paljudest probleemsetest koertest saavad koolitusel tihti suurepärased trikikoerad. Omanik aga õpib koos tegutsedes oma lemmikut paremini mõistma ning talle sobivaid tegevusi leidma. Õppimine teeb koera õnnelikuks ja tema omaniku uhkeks!


Saalitrennid


Välitrennid


Veebitrennid